HAKKIMIZDA

Penta Otomasyon olarak 2004 yılından günümüze; endüstriyel ölçüm-kontrol ekipmanları satış ve pazarlama faaliyetlerinin yanı sıra mühendislik, servis, ölçüm ve kalibrasyon hizmetleri ile çözüm odaklı müşteri memnuniyetini esas aldığımız ilkeler doğrultusunda çalışmakta olan bir firmayız. Endüstriyel Ölçü-kontrol sistemleri kapsamında uluslar arası pek çok öncü firmanın Türkiye distribütörlüğünü üstlenerek hizmet vermekteyiz. Amerikan Portatif ve Ekonomik Ölçüm Ekipmanları devi Extech Instruments, İtalyan Portatif-Sabit ölçüm aletleri ve Meteoroloji Ölçüm İstasyonları üreticisi Delta Ohm ,Çek Portatif-Sabit Ölçüm Kontrol Sistemleri üreticisi Comet Systems, Fransız menşeli Kablosuz Transmiter ve Datalogger üreticisi JRI, Portatif-Sabit Gaz Ölçüm-Kontrol sistemleri üreticisi Oldham/Industrial Scientific, Amerikan Toz-Partikül Ölçüm Cihazları devi TSI,CS Intruments,TFA,Lambrecht,NRG Systems… ülkemizde yetkili distribütörlük, servis ve kalibrasyon hizmetlerini sürdürmüş olduğumuz firmalardan sadece bir kısmıdır. 

Kuruluşundan günümüze, İstanbul Karaköy’de bulunan şirket merkezinde 70 kişi çalışmaktadır. Sıcak satış faaliyetlerimizin sürdürüldüğü Penta Showroom’un yanı sıra, Penta Teknik Servis, ISO 17025 Kapsamında akredite Penta Kalibrasyon Laboratuarı, ISO 17025 Kapsamında akredite Çevre ve Şehircilik Bakanlığından yetkili Penta Çevre Laboratuarı, Eğitim ve Seminer Salonları ile Satış sonrası Destek Merkezi  bulunmaktadır. Ayrıca, spesifik konularına uzman mühendislerden oluşan Penta Satış ve Proje Ekibi de bu merkezde yer almaktadır. Merkez ofisi Ankara’da olan İç Anadolu Bölgesi yetkilimiz ‘’Esa Elektronik’’ ve Merkez Ofisi Adana’da olan Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi yetkili firması ‘’Limit Ölçü ve Kontrol’’ bayilerimiz arasında yer almaktadır. Bursa, İzmir, Kayseri ve Trabzon şehirlerinde Penta Otomasyon bünyesinde çalışmakta olan yetkili mühendislerimiz ile ülkemizde yer alan 7 bölgeye hizmet verebilmekteyiz.
Şirketimiz; uzun yıllar özel sektörde hizmet vermiş, deneyimli ve yönetsel gücü yüksek personel ile yurt içi ve yurt dışında aldıkları eğitimlerle ülke sanayisine arzulanan anlayışıyla kaliteli hizmet sunmayı ilke edinmiş kimyager, mühendis, teknisyenler ve teknikerlerden oluşan güçlü bir ekip tarafından yürütülmektedir. Satış portföyümüz içerisinde; Profesyonel Meteoroloji İstasyonları, Portatif ve Sabit çözümler sunabileceğimiz Sıcaklık, Nem, Basınç, Hava hızı, Baca gazı, Ortam havası kalitesi (CO/CO2),Gürültü,Titreşim,Toz-Partikül,PH/İletkenlik,Devir,Işık ve Radyometrik ölçüm cihazları bulunmaktadır. 

Satış, servis ve yedek parça fiyat bilgileri ve  hizmetlerimiz hakkında bilgileri www.pentaotomasyon.com.tr ve www.cihazmarket.com web sitelerimizden alabilir; bütün sorularınız için info@pentaotomasyon.com.tr adresine başvurabilirsiniz.

 
Penta Kalibrasyon Laboratuvarı olarak ISO 17025 Kapsamında Sıcaklık, Nem, Basınç, Hava hızı, Işık ,Terazi,Boyut, Elektriksel ölçü aletleri kalibrasyonları konusunda hizmetler verebilmekteyiz. Kalibrasyon faaliyetlerimiz Sıcaklık, Nem, Basınç, Hava hızı ve Işık parametreleri kapsamında Laboratuarımız dahilinde, Terazi ve Boyut parametreleri kalibrasyonları laboratuarımız içinde ya da sahada yerinde kalibrasyon olmak üzere profesyonel ekibimizce gerçekleştirebilmektedir.

Penta Çevre Laboratuvarı olarak ISO 17025 Kapsamında Gürültü,Titreşim, Emisyon, İmisyon ve İş Hijyen Yönetmeliği kapsamında yapılan İSG Ölçümleri konusunda ölçüm hizmetleri verebilmekteyiz. Kapsamımıza dahil etmiş olduğumuz Karayolları Gürültü Haritalandırması Çevre Laboratuarı faaliyetlerimiz akreditasyon parametrelerimiz arasındadır. Laboratuarımız yetkili mühendisleri tarafından kendi spesifik alanlarında uzman profesyonel ekibimizce gerçekleştirebilmektedir.


Partikül Ölçüm Sistemi, kontrolü, validasyonu ve projeledirmesi ile İlaç ve Medikal sektöründe; Meteorolojik Ölçüm Projeleri ve AWOS sistem kurulum ve danışmanlık hizmetleri ile Meteoroloji ve Enerji sektöründe; Ölçü-kontrol sistemleri kapsamında endüstriyel alanlarda; Enerji Verimliliği Sektöründe; Otomasyon sistemleri kapsamında elektrik ve elektronik sektöründe, İş Hijyen yönetmeliği kapsamında ölçüm cihazları satış ,eğitim ve ISO17025 kalite sisteminin kurulmasına yönelik müşteri ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde anlayarak, onlara en doğru kanaldan en uygun çözümler sunan, yaygın servis ve bayi ağı ile en hızlı ve en etkin şekilde hizmetler sunan müşteri memnuniyetini her şeyden üstün tutmaktayız.
 
 
Penta Kalibrasyon Laboratuvarı olarak Mayıs 2013 tarihi itibariyle Sıcaklık, Nem, Basınç, Hava hızı, Işık,Terazi,Boyut, Elektriksel ölçü aletleri kalibrasyonları kapsamında ISO 17025 Kapsamında Akreditasyon Sürecini tamamlamış bulunmaktayız. Bu kapsam dahilinde, kalibrasyon laboratuarları arasında ülkemizde Türkak’tan yetkili, kapsamı geniş 7.büyük laboratuarı sıralamasına çıkmış bulunuyoruz.

2014 yılı II. çeyreği itibariyle; Gürültü, Titreşim, Akış ve Hacim parametreleri dahilinde kalibrasyon kapsamımızı genişletmeyi planlamaktayız. Bu sayede, Türkiye’nin 3.büyük kalibrasyon laboratuarı haline gelmek hedeflerimiz arasındadır…Kalibrasyon işlemi cihazın ne kadar doğru ölçüp ölçmediğini kullanıcıya gösterir. Kalibrasyon yapılmayan cihaz yanlış gösteriyorsa üretim sırasında çok ciddi hatalara neden olabilir. Örneğin 100 ᵒC de üretilmesi gereken lastik malzeme cihaz yanlış gösterdiği için 95 ᵒC de üretiliyorsa hem kalite hem de güvenlik açısından ciddi sorunlara neden olabilir. Bunun gibi örnekler çoğaltılabilir.Ölçülebilen her fiziksel büyüklük/parametre kalibre edilebilir. Boyut, basınç, hız, sıcaklık, nem, kütle, hacim, ışık şiddeti, kuvvet, zaman aralığı vb…
Penta Kalibrasyon hem spesifik alanlarda (Hava Hızı, Optik ölçümler, Gürültü,  vb.) uzmanlaştığı gibi hem de mevcut (herkesin kapsamında bulunan) alanlarda uzmanlaşmıştır. Laboratuvar olarak tüm alanlarda uzmanlığımızı kalibrasyon işlemlerine yansıtıyoruz. Ancak yukarıda bahsi geçen spesifik alanlarda da öncü laboratuvar olmaya devam ediyoruz.


Penta Çevre Laboratuvarımız, 14 Kasım 2013 tarihi itibariyle Gürültü, Titreşim, Emisyon, İmisyon ve İSG/ İş Hijyen Yönetmeliği Ölçüm Hizmetleri konusunda AB-0659-T akreditasyon numarası ile TS EN ISO/IEC 17025:2012 standartlarınca TÜRKAK tarafından akreditasyonunu tamamlamış olup; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kapsamında Nisan 2013 tarihi itibariyle Çevre Ölçüm ve Analizleri ön yeterliliğini ÖY-34/246/2014 bünyesine katmıştır.

Kapsamımıza dahil etmiş olduğumuz Karayolları Gürültü Haritalandırması Çevre Laboratuarı faaliyetlerimiz arasında olup akredite olduğumuz ve hizmet verdiğimiz parametrelerimiz arasındadır.

2014 yılı I. çeyreği itibariyle; Çevre ekibimizin ölçüm faaliyetleri kapsam genişletme çalışmaları mevcuttur. Bu sayede, Toprak ve Sediment, Atıklar, Deniz Duyu, Su- Atık Su-Yüzeysel Suyu, Numune alma ve Atık Yağ parametreleri Analizleri standartları kapsamında akreditasyon süreçleri ekibimizce başlatılmıştır;Türkiye’nin 2. büyük çevre laboratuarı olmak  hedeflerimiz arasındadır…

Penta Otomasyon Şirketler Grubu olarak; İstanbul’da ve Türkiye’nin her yerinde yaygın, güvenilir ve aynı kalitede satış,kalibrasyon ve ölçüm hizmetleri sunan, müşteri ve insan kaynağını en değerli aktifi olarak kabul eden, deneyimli profesyonel kadrosu ile  sürekli olarak fark ve değer yaratan, rakiplerinin örnek aldığı, her aşamada daha fazlasını vaat eden, evrensel, saygın ve piyasa değeri yüksek,müşteri odaklılığını ilke edinen çözüm ortağınız olmaktır. Penta Otomasyon Şirketler Grubu bünyesinde barındırdığı Kalibrasyon ve Çevre Laboratuarı kapsamında, kalite güvence ve kontrol sistemlerinin gereksinimlerinden olan ölçüm cihazlarının kalibrasyonu ve Çevre Ölçüm ve Analizleri konusunda Türkak’dan akredite olmuş TS EN ISO/IEC 17025:2012 kapsamında endüstriyel sektörde hizmetler vermektedir. 

Orta ve uzun vadede , yurtdışı pazar ağımızı genişletip ve yurtiçi satış ve hizmet faaliyetlerimizi arttırmaktır. İşçi sağlığı ve iş güvenliği ölçümleri, TS EN ISO 9001, TS EN ISO 14001, TS 18001 (OHSAS),TS EN 16949, TS 13001 (HACCP) ve TS EN ISO/IEC 17025,CFR21 PART 11 standartları konularında danışmanlık ve eğitim hizmetlerimiz ile sanayicimizin bu konulardaki ihtiyaçlarına en kısa sürede cevap vermektir. Partikül Ölçüm Sistemleri ve Validasyonu , Otomatik Meteoroloji Ölçüm ve Kayıt Sistemleri-AWOS sistem kurulum ve danışmanlık hizmetleri , Rüzgar Enerjisi ve Güneş Enerjisi kapsamlı EPDK ve MGM yönetmelikleri kapsamında Otomatik Meteorolojik Ölçüm ve Danışmanlık Projeleri,Gaz Otomasyon Projeleri kapsamımızda olan ve sürdürmekte olduğumuz projelerimiz arasındadır. Enerji Verimliliği Sektöründe gerçekleştirdiğimiz cihaz satış ve Isıl Geçirgenlik Projeleri, CS Instruments ekipmanları ile Basınçlı hatlarda Hava Kalitesi Analizi, Yağlanma ve  Çiyleşme Sıcaklığına bağlı ölçüm ve kontrol projeleri, Penta Servis tarafından ARGE’si gerçekleştirilen Baca Gazı Analiz Cihazlarında kullanılan özel  ısıtmalı ölçüm hattı ve Bacada Toz Ölçüm Cihazı projelerimiz de mevcuttur.


Penta Otomasyon Şirketler Grubu olarak; merkez ofisi Ankara’da olan İç Anadolu Bölgesi Bayimiz Esa Elektronik ve merkez ofisi Adana’da olan Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Bayimiz Limit Ölçü ve Kontrol ulusal çözüm ortaklarımız arasında yer almaktadır. Bursa ve İzmir şehirlerinde Penta Otomasyon bünyesinde çalışmakta olan yetkili mühendislerimizlerimizin  de aramıza katılması ile Türkiye’de geniş bir ağa ulaşmış bulunmaktayız.
Amerikan Portatif ve Ekonomik Ölçüm Ekipmanları devi Extech Instruments, İtalyan Portatif-Sabit ölçüm aletleri ve Meteoroloji Ölçüm İstasyonları üreticisi Delta Ohm ,Çek Portatif-Sabit Ölçüm Kontrol Sistemleri üreticisi Comet Systems, Fransız menşeli Kablosuz Transmiter ve Datalogger üreticisi JRI, Portatif-Sabit Gaz Ölçüm-Kontrol sistemleri üreticisi Oldham/Industrial Scientific, Amerikan Toz-Partikül Ölçüm Cihazları devi TSI,CS Intruments,TFA,Lambrecht,NRG Systems… ülkemizde yetkili distribütörlük, servis ve kalibrasyon hizmetlerini sürdürmüş olduğumuz firmalar Uluslar arası ortaklarımız arasında yer almaktadır.


Penta Otomasyon olarak endüstriyel ölçü-kontrol ekipmanları satış ve pazarlama faaliyetlerini arttırarak bünyemize uluslar arası öncü yeni distribütörlükler katmak;  Penta Kalibrasyon ve  Penta Çevre laboratuarımızın kapsamını daha geniş alanlarda hizmet verebilecek şekilde genişletmek ve Türkiye’de bu kapsamlarda hizmet veren firmalar arasında ön sıralarda yer almak ve 2014 yılı kapsamında Marmaris’e kurmayı planladığımız Çevre Laboratuarı ve Bursa, İzmir illerine kurmayı planladığımız Kalibrasyon ve Çevre Laboratuarlarını bünyemize hedeflerimiz arasındadır. Yaygın bayi ve servis,kalibrasyon ve ölçüm ağı ile geniş ürün ve hizmet yelpazesini endüstriyel alanda her kesimine en hızlı ve en etkin şekilde ulaştıran, etik değerlerinin ve sosyal sorumluluğunun bilincinde olarak dünya standartlarında sürdürülebilir verimlilikle faaliyet gösteren, müşteri memnuniyetini her şeyden üstün tutan bir firma olmaktır….